• PRIJMITE OD NÁS POMOCNÚ RUKU

Odpadové hospodárstvo, EMS audit, manažment rizík ...

Prečo využiť našu spoločnosť pre váš firemný audit?
  • venujeme sa auditom od roku 1994
  • skúsenosti s vyhľadávaním nedostatkov a ich riešením
  • nezaujatosť
  • nezaťaženie vlastných zamestnancov
  • garancia výsledkov
žaba
Úvod -> Aktuality -> INFOSERVIS: Európsky parlament zahlasoval za efektívnu ochranu prírody

INFOSERVIS - Európsky parlament zahlasoval za efektívnu ochranu prírody

15.02. 2016, ADMIN
Na pondelkovom zasadaní v Štrasburgu sa Európsky parlament zasadil za zachovane kľúčových zákonov EÚ pre ochranu prírody.
Poslanci Európskeho parlamentu veľkou väčšinou podporili správu o priebežnom hodnotení Stratégie pre ochranu biodiverzity do roku 2020, ktorá požaduje zachovania Smernice o vtákoch a Smernice o biotopoch. Správa ďalej zdôrazňuje, že dôsledná implementácia týchto smerníc a ich zodpovedajúce financovania sú hlavnými predpokladmi pre splnenie cieľov Stratégie.
Výzva na zachovanie existujúcej legislatívy súvisí s práve prebiehajúcim procesom hodnotenia smerníc Európskou komisiou, tzv. Fitness check. Existujú obavy, že smernice by mohli byť otvorené, a mohlo by dôjsť k ich oslabeniu.
Hlasovanie je v súlade s predchádzajúcimi výzvami od národných vlád. V decembri 2015 sa proti otváraniu legislatívy na zasadnutí Rady EÚ vyslovili ministri životného prostredia.
Silným hlasom za zachovanie smerníc prehovorila aj verejnosť, keď sa viac ako pol milióna ľudí z celej EÚ zapojilo do verejnej konzultácie Európskej komisie, ktorá sa konala v rámci Fitness checku v júli minulého roka.
Tatiana Nemcova zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko komentuje: “ Európsky parlament bol pri dnešnom hlasovaní netradične jednotný a poslal Európskej komisii jasný odkaz: máte silný mandát na zabezpečenie lepšej implementáciu existujúcej legislatívy, no otváranie Smerníc pre ochranu prírody si neželáme“ Nemcová dodáva „ Veríme, že správu podporenú veľkou väčšinou Parlamentu Komisia nemôže ignorovať.”
Toto hlasovanie predstavuje ďalší míľnik v kampani Nature alert, ktorú realizuje BirdLife Europe spolu s ďalšími ochranárskymi organizáciami, vrátane SOS/BirdLife Slovensko. Cieľom kampane je zachovať existujúcu legislatívu EÚ pre ochranu prírody a zlepšiť jej vykonávanie.
Výsledok Fitness checku sa očakáva v apríli.

Zdroj: http://europskenoviny.sk/2016/02/06/europsky-parlament-zahlasoval-za-efektivnu-ochranu-prirody/

 

Kontaktné údaje Environmentálne služby Trnava s.r.o.
Adresa: Štúrova 38, Trnava 917 01
Konateľ: Ing. Emília Gábor
Mobil: +421 (904) 630 626
E-mail: kontaktný formulár

environmentalnesluzby@gmail.com
ems.gabor@gmail.com
Sídlo firmy: zobrazenie mapy

Fakturačné údaje IČO: 44 294 387
DIČ: 2022649574
výpis z OR
Naše certifikáty
Poskytované služby Ponukový list